Eskişehir Reklam
İnternet Yayıncılığı ve Danışmanlık Hizmetleri
Web Tasarım Hosting Alan Adı Tescil Marka Tescil
Web Sitesi Hazırlama Programlama Hizmetleri
Google Street View Yerel Fotoğrafçı

İki Eylül Cd. Yalbı Sk. Arifbey Apt. No:13/13
info@eskisehirreklam.com.tr
0 222 233 25 65 - 0 542 311 63 84

IT ALTYAPILARINI İZLEMENİN SAĞLADIĞI 5 FAYDA

20.06.2019 

ŞİRKETLERİN IT ALTYAPILARINI DÜZENLİ İZLEMESİ VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR

Şirketler için IT ortamlarının izlenmemesi, son kullanıcılara verimli ve tutarlı bir hizmet verme konusunda sorunlar yaratabiliyor. Altyapıların düzenli izlenmesi ise, sorunları önlemede büyük önem taşırken, IT ortamlarının geleceğini şekillendirmek için de bilinçli kararlar almaya destek oluyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, IT altyapılarını izlemenin şirketlere sağladığı 5 faydayı sıralıyor.

Günümüzde IT departmanlarının yaşanan sorunlara tepki vermek için oldukça fazla zaman harcadığı görülüyor. IT altyapısının doğru ve düzenli bir şekilde izlenmesi ise sorunları önlemede büyük önem taşıyor ve IT ortamının geleceğini şekillendirmek için bilinçli kararlar almaya yardımcı oluyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, IT departmanlarının optimum performansta çalışması ve olası hataların yaşanmadan önlemesi için IT alt yapısını izlemenin şirketlere sağladığı temel faydaları 5 başlık altında topluyor.

1. Veriye Dayalı Görüş ve Kararlar Almanızı Sağlar

Düzenli izleme, IT altyapılarının gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olmaktan daha fazlasını sağlıyor. Ancak, teknoloji değişimleri ve iş ihtiyaçları geliştikçe, şirketlerin IT altyapı performanslarından ve ne yapmaları gerektiğinden emin olmadıkları görülüyor. CIO’lar IT altyapısını izleyerek sistemlerin performansını karşılaştırma olanağına sahip olabilir ve IT ortamları hakkında edindikleri veriler ile önemli kararlar alabilirler. Ayrıca, şirketin IT ortamını izlemek, riskleri azaltarak sistemleri proaktif olarak yönetmeye de olanak sağlar.

2. Sorunları Erken Teşhis Eder

IT sistemlerinin proaktif analizi, yaşanabilecek büyük aksaklıkları önleme şansını da yükseltiyor. Yaşanılan arızaları ve altyapıların düzenli sağlık kontrollerini izlemek, şirket sistemindeki herhangi bir tutarsızlığı tanımlayabilme ve korelasyonları anlayabilme anlamına geliyor. Ayrıca ağları izlemek, ağ tıkanıklığı gibi aksaklıkların son kullanıcıları etkilemeden önce algılanmasını ve çözülmesini sağlarken, sistemlerin sürekli izlenmesinden dolayı herhangi bir uyarı işaretini yakalama olasılığını da artırıyor. Böylelikle sorunun son kullanıcıyı etkilememesi için devreye girmek daha olası bir hal alabiliyor. Bu durum aynı zamanda IT departmanındaki yükü de hafifletiyor.

3. Verimliliği Ve Performansı İyileştirir

IT altyapısının izlemesi, yalnızca mevcut performansın ölçülmesini içermeyip, iyileştirmenin gerektiği alanların araştırılarak belirlenmesi konusunda da şirketlere destek sağlıyor. Sistemlerin gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için altyapıya ince ayar yapmaya olanak sağlayan yakından izleme, IT ekiplerinin ağın nasıl çalıştığını ve sistemlerin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini anlamalarına yardımcı oluyor. Clonera’ya göre bu durum, şirketlerin potansiyel problemleri saptayarak gelecekteki zaman kaybını önlemelerine yardımcı oluyor.

4. Planlama be Bütçeleme Sayesinde IT Sisteminiz Gelişir

Tüm yazılımlarda olduğu gibi, IT varlıklarında da izlemeyi gerektiren yaşam döngüleri oluyor. Bu varlıkların performansının zaman içinde değişeceğini ifade eden Clonera, aynı şekilde şirketlerin stratejilerinin de değişmesi gerektiğini hatırlatarak bu varlıkların devam eden performanslarını izlemenin önemli olduğunu ve bu durumlar için planlama ve bütçelerin hazırlanması gerektiğini vurguluyor. Hazırlanan planlamalar ile IT sistemleri, gelişime hep açık kalıyor

5. Kesintileri ve İş Kayıplarını Önler

IT sistemlerinin kapalı kalma süresi yalnızca son kullanıcının deneyimini ve verimliliğini etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda şirketin temel çizgisini de etkiliyor. IT ortamlarının sağlığını izlemek, şirketlerde meydana gelen bozulmalara yol açan eğilimleri ve kalıpları tanımlamaya yardımcı oluyor. Bundan dolayı şirketlerin kesinti ve kayıpları önlenebiliyor.

CIO'ların kesintisiz performans sağlamak ve verimliliği artırmak için sürekli baskı altında olduğunu dile getiren Clonera, IT altyapılarının düzenli izlenmesi ile CIO’ların her zaman en yüksek performansla hareket ederek IT ortamlarının düzenli yönetimini sağlayabileceklerini vurguluyor.Gönderen: haber
1353 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Yıllara meydan okuyan güvenlik sistemleri için 3 önemli kriter
TATİLDE VERİLERİNİZİ SAĞLAMA ALACAK 5 ÖNERİ
Torrent sitelerinden Kore dizi ve filmleri indirenler dikkat
TATİLE ÇIKACAKLAR SİBER DOLANDIRICILARIN KISKACINDA
İnstagram Takipçi Hilesi

Ekoloji
ORKÖY Dairesi Başkanı Eskişehir’de İncelemelerde Bulundu
SIFIR ATIK YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI
DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEYE KARADENİZ’DEN BAŞLANACAK
TÜRKİYE KURULU RÜZGAR GÜCÜNDE AVRUPA’DA YEDİNCİ SIRADA

 

 
Kültür-Sanat
Kahramanlar etkinliklerle anılıyor
TÜRKAN 3. Dönem de güven tazeledi
Anadolu Üniversitesi, 15 Temmuz demokrasi şehitlerini ve gazilerini unutmadı
AHŞABIN SUKUNETİ SERGİSİ AÇILDI
Temmuz ayında her hafta sonu farklı bir masal tiyatrosu

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Güvenlik Sistemleri
Hosting Alan Adı Tescil
Marka Tescil
Web Tasarım
 
Özel Ürünler
Eskişehir Hosting Hizmeti
Güvenlik Kamerası Sistemleri
Marka Tescil Hizmeti
Web Sitesi Tasarımı
 

Anket
Sizce Yıllık Hosting Hizmetimiz Kaç Liradır

100
150
200
250

SonuçlarGOOGLE ARAMA

Google'daki işletme girişiniz, şirketinizin en görünür öğesidir. Street View içeriği ile varlığınızı geliştirin.GOOGLE HARİTALAR

Bayrağınızı dikin. Potansiyel müşteriler sizi Google Haritalar'da aradığında karşılarına çıkan ilk sonuçların mükemmel olmasını sağlayın.

 GOOGLE'DA OTELLER İÇİN YAPILAN ARAMALAR

Google Arama'da veya Google Haritalar'da mülkünüzü bulduklarında seyahatseverlere otel turunuzu sunun.

Eskişehir Reklam
Google Street View
Google Map

Yetkili Yerel Rehber

Siz de Google Ayrıcalıklarından Yararlanın
EN ÖNEMLİ ANLARDA GÖRÜNÜN

Google Haritalar ve Google Arama'da iç mekan Street View görüntüleri kullanarak müşterileri işletmenize davet edin.

Müşteriler İnternet’te Sizi Aradığında Orada Olun

İşler bekletmeye gelmez. Müşterilerin sizinle temasa geçebilmesi için işletmeniz hakkındaki doğru bilgileri Google Arama'ya, Google Haritalar'a ve Google+'ya koymak üzere bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN

360@eskisehirreklam.com
0222 233 25 65
0542 311 63 84

Son Haberler
Kahramanlar etkinliklerle anılıyor
TÜRKAN 3. Dönem de güven tazeledi
Yıllara meydan okuyan güvenlik sistemleri için 3 önemli kriter
Anadolu Üniversitesi, 15 Temmuz demokrasi şehitlerini ve gazilerini unutmadı
AHŞABIN SUKUNETİ SERGİSİ AÇILDI
Temmuz ayında her hafta sonu farklı bir masal tiyatrosu
TATİLDE VERİLERİNİZİ SAĞLAMA ALACAK 5 ÖNERİ
Torrent sitelerinden Kore dizi ve filmleri indirenler dikkat
ORKÖY Dairesi Başkanı Eskişehir’de İncelemelerde Bulundu
“Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi” Ödül Töreni