Eskişehir Reklam
İnternet Yayıncılığı ve Danışmanlık Hizmetleri
Web Tasarım Hosting Alan Adı Tescil Marka Tescil
Web Sitesi Hazırlama Programlama Hizmetleri
Google Street View Yerel Fotoğrafçı

İki Eylül Cd. Yalbı Sk. Arifbey Apt. No:13/13
info@eskisehirreklam.com.tr
0 222 233 25 65 - 0 542 311 63 84

Bayi Hosting

16.05.2019 

Hemen hemen her şirketin artık web sitesi mevcuttur. Tabi ki bu durum da beraberinde çeşitli talepleri getiriyor. Bu talepleri karşılamak içinde firmalar sürekli olarak web geliştirme ve tasarım yapmaktadırlar. Kişisel web hosting taleplerinin yanında artık bayi hosting (reseller hosting) talepleride azımsanmayacak derecede fazladır.

 Şirketler arasındaki bayi hostingin popülerliğinin nedeni ise hem düşük maliyetli olması hem de kullanım açısından kolaylıklarıdır.

 Peki bayi hosting (reseller hosting) nedir?

 Herhangi bir hosting şirketinden kiralanan alanın başka girişimcilere veya küçük işletmelere yeniden kiralanmasına bayi hosting (reseller hosting) denmektedir. Eğer bir web tasarım işi yapıyorsanız ve kendinize başka gelir kaynağı yaratmak istiyorsanız, bayi hosting işi yapabilirsiniz.

 Basit ifade ile web hosting sağlayıcısı gibi müşterilerinize hosting hizmeti verebilirsiniz. Bayi hostingler genellikle, kendi web hostingini sunmak isteyen girişimciler, web geliştiriciler ve ek hizmet sunmak isteyenler kullanırlar.

 Bayi Hostingin çalışma şekli;

 Öncelikle hosting hizmeti alınacak firma araştırılır, bu firmadan amaçlarınıza uygun olan hosting paketi seçilerek satın alınır. Hedef müşteri kitleniz ve pazarınız belirlenir. Daha sonra kendinize ait marka ile web hosting paketleriniz oluşturulur ve fiyatlar belirlenir. Son olarak da müşterilere pazarlama işine geçilir.

 Bayi hosting (reseller hosting) faydaları;

 Mevcut markanıza büyük faydalar sağlamaktadır. Bir bayi hosting yöneticisi olursunuz ve bayi hosting şirketi gibi hareket edersiniz. Bu yolla kolayca kar elde edilebilir. Müşterilerinize özel hosting planlarınızı veya paketlerinizi sunabilirsiniz. Onlara ayrı ayrı birbirinden bağımsız paneller oluşturabilirsiniz. Yüksek kazanç ve düşük maliyet ile iş yapabilirsiniz.

 Bayi hostingler aslında para kazanmak için tasarlanmıştır. Hosting hizmeti vermenin ucuz ve kolay yoludur. Pek çok müşterinizin tecrübesiz ve bu konuda bilgisiz olması da size bağımlı olmasını sağlayacaktır.

 Her iş alanında olduğu gibi bayi hosting (reseller hosting) işinde de iş planı yapmanız ve müşteri kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir.

 Genel olarak bayi hosting paketlerinde;

 Disk Alanları, Bant Genişlikleri, Domain Hizmeti, FTP Erişim hizmeti, Yedekleme, Site Ziyaretçi sayısı, E-posta, Dosya Yönetimi, Müşteri hizmetleri, Yüksek Performans gibi kullanım özelleri mevcuttur.

 Bu işe başlamak için öncelikle, ekonomik ve güvenli bir hosting şirketi ile çalışmanız gerekmektedir. Çünkü müşterileriniz ile bire bir siz muhatap olacağınızdan kötü bir imaj bırakmamak için çalıştığınız şirketinde imajının iyi olması gerekmektedir. Özellikle kampanyalı paketleri tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız alanı başka firmalara kiralamanız için windows ve unıx serverlar uygundur.

 Bayi hostingleri (reseller hosting) isteyen herkes satın alabilir. Pek çok küçük şirket başlangıçta küçük hosting satın alırlar. Web sitesi tasarlayan firmalar web sitesi tasarlamakla kalmaz web sitesi için barındırma hizmeti de sunarlar.

 Bayi hosting (reseller hosting) almadan önce mutlaka bir alan adı almış olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu alan adı da bir bayi hosting firmasına kayıtlı olması gerekmektedir. Herhangi bir bayi hosting aldığınızda sizin kontrolünüzde olan bir kontrol paneliniz olacaktır. Bu kontrol paneli sayesinde bant genişliğiniz, müşterilerinize alan adı verme, müşterilerinizi yetkilendirme ve yetki kaldırma, erişim izni verme ve erişim izni vermeme gibi tüm işlemleri yapabilirsiniz. Bayi hosting (reseller hosting) alan satma durumunda fiyatı, özellikleri ve alanın boyutu belirleyebilirsiniz.

 Eğer kendiniz bu alanı kullanacaksanız her türlü özelliği kendiniz atayabilir ve belirleyebilirsiniz. Bu işi ticaret adı altında yapacaksanız da mutlaka ekonomik ve güvenli bayi hosting (reseller hosting) firması ile çalışılmalıdır. Bu firmaların kampanyalı ürünlerinden edinim sağlanmalıdır. Bayi hosting (reseller hosting) satın almak birden fazla web sitesinin yönetilmesinden ve bu web sitelerinin alan ihtiyaçlarının karşılanmasından daha avantajlıdır.

 Bayi hosting hesapları kontrol panellerinden kolayca idare edilebilmektedir. Bu yolla da alan boyutların kolay bir şekilde yükseltebilir veya azaltabilirsiniz. Hizmet vereceğiniz şirketlerin büyüme veya küçülme taleplerine de bu kontrol panelleri sayesinde rahatlıkla cevap verebilirsiniz. Kendinize ait bir bayi hosting firmasına sahip olmak isteyenler, teknik bilgi ve biraz da yatırımla kendi bayi hosting (reseller hosting) firmasına sahip olabilirler. Bayi hosting şirketinde kendinizin yöneteceği, kendinize ait özel müşterilerinizin olacağı bayi hosting (reseller hosting) sunucunuz olacaktır. Bu geniş teknoloji dünyasında yazılım ve teknoloji tasarım işi ile uğraşanlar içinde bayi hosting (reseller hosting) iyi bir tercihtir. .

Daha detaylı bilgi için: ttshosting

 

Gönderen: haber
1207 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Çalışanlar sosyal medya paylaşımlarını patronlarından gizliyor
SİBER SUÇLULARIN GÖZDESİ: NESNELERİN İNTERNETİ
`5G`de güvenlik endişemiz yok`
MSB paylaştı! Göğüs kabartan görüntüler
WannaCry’ı unutmayalım!

Ekoloji
OKLUBALI’NDA HER ÖĞRENCİNİN BİR DİKİLİ AĞACI VAR
Okul, Cami, Hastane Bahçeleri Bizden Sorulur
YENİ FİKİRLER DENİZ KAPLUMBAĞALARI İÇİN YARIŞACAK
“Arılar Varsa Yarınlar Var”
Dünya İklim Günü…

 

 
Kültür-Sanat
VEGA OUTLET’ TE “KIYAFET SERGİSİ” AÇILDI
Çoksesli Çocuk Korosu yetenekleriyle büyüledi
ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ BAŞLADI
Tiyatroseverler "Kral Übü" oyununda buluştu
SENFONİDE SAHNE GENÇ SOLİSTLERİN

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Güvenlik Sistemleri
Hosting Alan Adı Tescil
Marka Tescil
Web Tasarım
 
Özel Ürünler
Eskişehir Hosting Hizmeti
Güvenlik Kamerası Sistemleri
Marka Tescil Hizmeti
Web Sitesi Tasarımı
 

Anket
Sizce Yıllık Hosting Hizmetimiz Kaç Liradır

100
150
200
250

SonuçlarGOOGLE ARAMA

Google'daki işletme girişiniz, şirketinizin en görünür öğesidir. Street View içeriği ile varlığınızı geliştirin.GOOGLE HARİTALAR

Bayrağınızı dikin. Potansiyel müşteriler sizi Google Haritalar'da aradığında karşılarına çıkan ilk sonuçların mükemmel olmasını sağlayın.

 GOOGLE'DA OTELLER İÇİN YAPILAN ARAMALAR

Google Arama'da veya Google Haritalar'da mülkünüzü bulduklarında seyahatseverlere otel turunuzu sunun.

Eskişehir Reklam
Google Street View
Google Map

Yetkili Yerel Rehber

Siz de Google Ayrıcalıklarından Yararlanın
EN ÖNEMLİ ANLARDA GÖRÜNÜN

Google Haritalar ve Google Arama'da iç mekan Street View görüntüleri kullanarak müşterileri işletmenize davet edin.

Müşteriler İnternet’te Sizi Aradığında Orada Olun

İşler bekletmeye gelmez. Müşterilerin sizinle temasa geçebilmesi için işletmeniz hakkındaki doğru bilgileri Google Arama'ya, Google Haritalar'a ve Google+'ya koymak üzere bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN

360@eskisehirreklam.com
0222 233 25 65
0542 311 63 84

Son Haberler
VEGA OUTLET’ TE “KIYAFET SERGİSİ” AÇILDI
Çoksesli Çocuk Korosu yetenekleriyle büyüledi
ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ BAŞLADI
Tiyatroseverler "Kral Übü" oyununda buluştu
SENFONİDE SAHNE GENÇ SOLİSTLERİN
BU BİR ŞIMARIKLIK, İLKELLİK ve “VANDALLIKTIR”
BAKANLIK TÜRK SANATLARI YARIŞMASI DÜZENLEYECEK
ÇELİK İLK KİTABI "MUHACİR GÖZLERİN"YAYINLADI.
Çalışanlar sosyal medya paylaşımlarını patronlarından gizliyor
SİBER SUÇLULARIN GÖZDESİ: NESNELERİN İNTERNETİ