Eskişehir Reklam
İnternet Yayıncılığı ve Danışmanlık Hizmetleri
Web Tasarım Hosting Alan Adı Tescil Marka Tescil
Web Sitesi Hazırlama Programlama Hizmetleri
Google Street View Yerel Fotoğrafçı

İki Eylül Cd. Yalbı Sk. Arifbey Apt. No:13/13
info@eskisehirreklam.com.tr
0 222 233 25 65 - 0 542 311 63 84

“PLASTİK POŞET KULLANIMI YÜZDE 50 AZALDI”

8.01.2019 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Kastamonu'da Vali Yaşar Karadeniz'i ziyaret etti, İl Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, plastik poşetlerin ücretlendirilmesi uygulamasının ardından kısa sürede bu poşetlerin kullanımının yarı yarıya azaldığını kaydetti.

Plastik poşetlerin ücretli olmasına ilişkin düzenlemenin 1 Ocak'tan itibaren uygulanmaya başlandığını hatırlatan Kurum, bu poşetlerin dünyanın birçok noktasında ücretli olduğunun altını çizdi."Poşet uygulaması bugün baktığınızda gelişmiş tüm ülkelerde ücretli" diyen Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:"Avrupa Birliği ülkelerine baktığınızda, gelişmiş ülkelere baktığınızda tüm ülkelerde ücretli kullanım söz konusu. Hatta üçüncü dünya ülkeleri diyebileceğimiz ülkelerde dahi, poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla, ücretli olduğunu görüyoruz. Bizim de yılda 30-35 milyar poşet tükettiğimizi düşünürseniz ve bu poşetlerin denizde 400, doğada 800 yılda doğaya karıştığı düşünüldüğünde bu uygulamanın geçmesi çok elzem" Sosyal medyadaki paylaşımları dikkate aldıklarına da değinen Kurum, "Yapılması gereken düzenlemeleri Bakanlığımız bünyesinde yapmaya çalışıyoruz. Aslolan bu poşetlerin doğaya verdiği zarar ve gelecek nesillere bırakacağımız ülkemiz ve şehirlerimiz. Poşet kullanımının ilk 4-5 gündeki uygulamayla yüzde 50 azaldığını gördük. Bu uygulamanın devam etmesi hem gelecek nesiller hem de şehirler adına önemli." diye konuştu.

"SIFIR ATIK PROJESİ 100 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK"

Sıfır Atık Projesi'ne de değinen Bakan Kurum, projenin önemine vurgu yaptı. Sıfır Atık Projesi'nde çöplerin kaynağında ayrıştırılarak bertaraf edilmesinin amaçlandığına işaret eden Bakan Kurum, şunları kaydetti:

"Konuştuğumuz projelere baktığımızda düzenli depolama sahaları, atık su arıtma hizmetlerinden bahsediyoruz. Bunlar doğaya atılan çöplerden kaynaklanıyor. Biz, Sayın Emine Erdoğan himayesinde Sıfır Atık Projesi'ni yürütüyoruz. Sıfır Atık Projesi kapsamında artık biz çöp toplamak istemiyoruz. Çöpleri kaynağında ayrıştırarak bertaraf etmek istiyoruz. Bu proje ülke geneline yayıldığında yıllık 20 milyar lira tasarruf sağlayacağız ve 100 bin kişiye istihdam sağlayacağız. O yüzden bu proje bizim için çok önemli. Aynı kararlılıkla yürüyeceğiz. Vatandaşımızın da gösterdiği duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizim yanımızda oldular. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz bu uygulamayı meclisten geçirdiği için." Kurum, sokak hayvanları noktasında yapılması gereken projeleri belediyelere bildirdiklerini dile getirdi.Bakan Kurum, "Sokak hayvanlarının sokaklarda barınması noktasında yaşanan sıkıntılardan dolayı barınma ihtiyaçlarını giderecek projeleri geliştirilmesini bildiriyoruz. Belediyelerimiz de buna ilişkin projeler geliştiriyor. Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Adalet Bakanlığımız proje yürütüyorlar. İnşallah sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşaması adına bu mekanlar kısım kısım yapılıyor ve yapılmaya devam edecek." diye konuştu.

“KASTAMONU'DA 100 BİN METRE KARELİK ALANDA KENTSEL YENİLEME YAPILACAK”

Kastamonu'nun, Milli Mücadele'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de en çok şehit veren illerin başında geldiğine işaret eden Kurum, sözlerine şöyle devam etti:"Bugün yaptığımız toplantı çerçevesinde Kastamonu'ya ilişkin belli kararlar aldık. Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Mücadelesi'nde tüm Türkiye'ye seslendiği Nasrullah Cami'miz ve kalemiz var. Biz kentsel dönüşümü ikiye ayırdık. Bir tarihi mekansal dönüşüm, bir de eskimiş, köhnemiş alanlardaki kentsel dönüşüm. Nasrullah Camisi'nden başlayıp kaleye kadar gidecek alanda biz Milli Mücadele, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde yapılmış  tarihi eserlerimizi gün yüzüne çıkarmak ve buranın dönüşümünü yapmak adına yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda bir kentsel yenileme projesi yapacağız ve yarın itibariyle bu projeye başlayacağız.

“BİZLERİN GÖREVİ FETHEDİLMEDİK KALP BIRAKMAMAK”

Kentteki temasları kapsamında AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı konuşmada, Kastamonu'nun diriliş şehri olduğunu belirterek, kentin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda çok sayıda şehit verdiğini söyledi.

Kurum, 31 Mart yerel seçimlerinin yaklaştığını belirterek, seçimlerde aynı ruh ve kararlılıkla AK Parti belediyeciliğini tüm ilçelere göstermeleri, tüm ilçelerdeki vatandaşlara tanıtmaları gerektiğini söyledi.

"Bu noktada bizlerin ve teşkilatların görevi kapı kapı dolaşarak sıkmadık el, fethetmedik gönül, dokunmadık kalp bırakmamak olacaktır." diyen Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde şehirleri gezip problemlerini, sorunlarını konuştuklarını anlattı.Kurum, sözlerine şöyle devam etti: "İstişare ediyoruz ve yapılması gereken işleri de aynı masa etrafında karar almak suretiyle bir an önce projeleri gerçekleştirip vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Sizden de ricamız bu projelerimizi, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatmak ve geçmişte olduğu gibi bugün de milli, yerli duruşu inşallah Kastamonu'nun tamamına yaymak ve anlatmak suretiyle seçimleri sonuçlandırmak istiyoruz."

Gönderen: haber
1314 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
USB BELLEKTEKİ VERİLERİ KORUMANIN 7 YOLU
Siber dolandırıcılar bu kez Netflix’i alet ediyor
BDDK, SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILIKLARINA SAVAŞ AÇTI
GDN Reklamları Nedir?
Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyüğü Riot Games Espor Sahnesi açıldı

Ekoloji
DANIŞTAY’DAN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI
DÜNYANIN HAVASI EN TEMİZ ŞEHRİ HELSİNKİ OLDU
TÜM İÇECEK AMBALAJLARINDA DEPOZİTO UYGULAMASINA GEÇECEĞİZ
AKARSULARIMIZ KİRLENİYOR, BALIK TÜRLERİ YOK OLUYOR
Ömür Yerleşkesi yeni Yüzüyle Hizmete Başladı

 

 
Kültür-Sanat
Pazartesi Konuşmalarının Konuğu Engin Kırlı’ydı
TÜRK DİZİLERİ MİAMİ YOLCUSU
BAKANLIKTAN ‘KORSAN’ YAYINA AĞIR DARBE
Sinemanın kalbi Eskişehir’de atacak
Türk Sanat Müziği Solo Konseri

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Güvenlik Sistemleri
Hosting Alan Adı Tescil
Marka Tescil
Web Tasarım
 
Özel Ürünler
Eskişehir Hosting Hizmeti
Güvenlik Kamerası Sistemleri
Marka Tescil Hizmeti
Web Sitesi Tasarımı
 

Anket
Sizce Yıllık Hosting Hizmetimiz Kaç Liradır

100
150
200
250

SonuçlarGOOGLE ARAMA

Google'daki işletme girişiniz, şirketinizin en görünür öğesidir. Street View içeriği ile varlığınızı geliştirin.GOOGLE HARİTALAR

Bayrağınızı dikin. Potansiyel müşteriler sizi Google Haritalar'da aradığında karşılarına çıkan ilk sonuçların mükemmel olmasını sağlayın.

 GOOGLE'DA OTELLER İÇİN YAPILAN ARAMALAR

Google Arama'da veya Google Haritalar'da mülkünüzü bulduklarında seyahatseverlere otel turunuzu sunun.

Eskişehir Reklam
Google Street View
Google Map

Yetkili Yerel Rehber

Siz de Google Ayrıcalıklarından Yararlanın
EN ÖNEMLİ ANLARDA GÖRÜNÜN

Google Haritalar ve Google Arama'da iç mekan Street View görüntüleri kullanarak müşterileri işletmenize davet edin.

Müşteriler İnternet’te Sizi Aradığında Orada Olun

İşler bekletmeye gelmez. Müşterilerin sizinle temasa geçebilmesi için işletmeniz hakkındaki doğru bilgileri Google Arama'ya, Google Haritalar'a ve Google+'ya koymak üzere bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN

360@eskisehirreklam.com
0222 233 25 65
0542 311 63 84

Son Haberler
Pazartesi Konuşmalarının Konuğu Engin Kırlı’ydı
DANIŞTAY’DAN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI
TÜRK DİZİLERİ MİAMİ YOLCUSU
BAKANLIKTAN ‘KORSAN’ YAYINA AĞIR DARBE
DÜNYANIN HAVASI EN TEMİZ ŞEHRİ HELSİNKİ OLDU
USB BELLEKTEKİ VERİLERİ KORUMANIN 7 YOLU
Siber dolandırıcılar bu kez Netflix’i alet ediyor
BDDK, SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILIKLARINA SAVAŞ AÇTI
Sinemanın kalbi Eskişehir’de atacak
GDN Reklamları Nedir?