Eskişehir Reklam
İnternet Yayıncılığı ve Danışmanlık Hizmetleri
Web Tasarım Hosting Alan Adı Tescil Marka Tescil
Web Sitesi Hazırlama Programlama Hizmetleri
Google Street View Yerel Fotoğrafçı

İki Eylül Cd. Yalbı Sk. Arifbey Apt. No:13/13
info@eskisehirreklam.com.tr
0 222 233 25 65 - 0 542 311 63 84

Genel BilgilerGenel Bilgiler
Web Tasarım SEO İlişkisi

20 Mayıs 2017 Cumartesi

Web tasarım SEO çalışmaları düşünerek yapılmalıdır

SEO kurallarını bilmeden web tasarım çalışması yapıldığında hatalı indeksleme ile karşılaşılır. Çoğu zaman site ziyaretçi alamaz ya da alıyorsa da istenen kelimeler değildir. Doğru web tasarım çalışması Google’a neleri indekslemesi gerektiğini söyler, hatta neleri indekslememesi gerektiğini de.

HTML CSS web tasarım SEO çalışmasının başlangıç noktasıdır

Arama motorlarının bir sayfayı indekslemesi ve üst sıralarda göstermesi için öncelikle okunabilir bir tasarım olmalıdır. Sitenizden haberdar olan arama motorları sitenizi keşfetmek ister. Google veya diğerleri (Yahoo, Bing) sitenize tarayıcı botlarını (crawler) gönderir, sitenizdeki her sayfayı inceler. HTML dosya sisteminde içerik kolayca okur, analiz ederek indekslemek üzere sistemine aktarır.

Flash web tasarımı SEO için dezavantajdır

Süslü ve ziyaretçiyi etkilemek için hazırlanan flash siteleri havalıdır. Ancak tarayıcı tarafından yeteri kadar okunamazlar. Flash dosyaları .swf uzantılı dosyalarlardan siteyi oluşturur. Basitçe tarayıcınızın “kaynağı görüntüle” seçeneği ile siteye bakarsanız flash tasarımlarda içerik namına birşey bulamazsınız. Flash web tasarımın bir diğer dezavantajı da sayfa açılışını yavaşlatması ve ziyareçinin hemen çıkmasına neden olmasıdır. Google “Hemen Çıkma Oranı” değerlerini ölçer ve bu oranlar yüksekse, yani ziyaretçi kısa sürede siteden ayrılıyorsa, sitenizin ilgili kelime ile alakasız olduğunu düşünerek alt sıralara siteyi kaydırır, pagerank değerini düşürür. Flash web tasarımının önemli dezavantajlarından bir tanesi de Google Analyticsgibi analiz araçlarıyla ziyaretçi trafiğinin izlenememesidir. Sitenizde ziyaretçi istatistiklerini izleyememek kör uçuş gibidir.

SEO dostu web sayfasının özellikleri

Google, bir web sayfasını analiz ederken ideal ve okunabilir bir dökümanı düşünerek inceleme yapar. İnsanların kolay okuyacağı bir yapıyı arar. Sonuçta herşey ziyaretçi için yapılır.

HTML başlık etiketleri H1,H2,H3,H4… şeklinde büyükten küçüğe göre oluşturulmalıdır. Resim etiketi (img) ile resimler web sayfasında gösterilir. IMG etiketinin mutlaka genişlik ve yükseklik tanımları olmalı, ALT etiketi ile resim açılamadığında resim hakkında bir bilgi verilmelidir.

Web sayfasının düzeni eskiden TABLE etiketi ile hazırlanırdı. Bugün bile bu teknik ile web sayfasının hazırlandığını görüyoruz. Layout (düzen) olarak isimlendirdiğimiz sayfa düzeninde, en üste logo, ana menü, yan bölümde sidebar içerisinde kategori vb bilgiler, ortada sayfa içeriği ve en altta sayfa altı bölümü bulunur. TABLE etiketi layout oluşturma, yeni başlayan bir tasarımcı için kolay bir yoldur. Ancak arama motorları bu tür sitelerde sayfa bölümlerini tanımakta zorlanmaktadırlar. Bu nedenle DIV etiketi kullanılarak hazırlamak web tasarım seo çalışmasının temelini oluşturur.

Daha az kod çok içerik

Gereksiz HTML etiketleri, javascriptler, etiket satırında CSS tanımları vb kodların yoğunluğu bir sayfada içerik oranını aşmamalıdır. CSS ve javascript tanımları ayrı bir dosyada bulunmalı ve sayfaya link ile bağlanmalıdır.

Hatasız Kodlama

Web tasarımını oluşturan HTML,CSS, Javascript gibi tarayıcının okuduğu bu dosyalar hatasız kodlanmalıdır. HTML etiketleri açma ve kapatma etiketleri ile oluşur.

İçerik yönetim yazılımları ile daha çok içerik

Arama motorları taze içerikleri sever. Her gün yeni içerikler sunan siteleri daha sık ziyaret eder ve üst sıralarda ziyaretçisine sunar. Örneğin WordPress web tasarım çalışmalarımızda daha çok içerik oluşturmamızı sağlayır. WordPress SEO altyapısı kolayca oluşturularak optimize edilebiliyor.

Sonuç

Web tasarım SEO ilişkisi başlagıçta da söylediğimiz gibi ilk günden düşünülerse sitenin başarısını önemli oranda arttıracaktır. Elbette SEO teknikleri bu saydıklarımızla bitmiyor. Ancak daha baştan web sitenizin tasarımını daha çok ziyaretçi alabilmesi için SEO uyumlu hazırlatmanız gerekiyor.

 

 

Eskişehir web tasarım, eskişehir reklam, eskişehir hosting eskisehirreklam.com 

 


4042 kez okundu


Diğer Başlıklar


Web ihtiyaçlarınız için doğru adres!  
Kullanıcı deneyimini geliştirmek için 6 Basit Adım  
Web Tasarım SEO İlişkisi  
Web sitenizden, nasıl daha fazla iş alabilirsiniz ?  
Firmanızın internette var olması için neler gerekli ?  
Kurumsal Web Siteleri İçin Tasarım Önerileri  

Toplam Kayıt: 6 [6 - 1]    
Sayfa: [ 1 ]

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Güvenlik Sistemleri
Hosting Alan Adı Tescil
Marka Tescil
Web Tasarım
 
Özel Ürünler
Eskişehir Hosting Hizmeti
Güvenlik Kamerası Sistemleri
Marka Tescil Hizmeti
Web Sitesi Tasarımı
 

Anket
Sizce Yıllık Hosting Hizmetimiz Kaç Liradır

100
150
200
250

SonuçlarGOOGLE ARAMA

Google'daki işletme girişiniz, şirketinizin en görünür öğesidir. Street View içeriği ile varlığınızı geliştirin.GOOGLE HARİTALAR

Bayrağınızı dikin. Potansiyel müşteriler sizi Google Haritalar'da aradığında karşılarına çıkan ilk sonuçların mükemmel olmasını sağlayın.

 GOOGLE'DA OTELLER İÇİN YAPILAN ARAMALAR

Google Arama'da veya Google Haritalar'da mülkünüzü bulduklarında seyahatseverlere otel turunuzu sunun.

Eskişehir Reklam
Google Street View
Google Map

Yetkili Yerel Rehber

Siz de Google Ayrıcalıklarından Yararlanın
EN ÖNEMLİ ANLARDA GÖRÜNÜN

Google Haritalar ve Google Arama'da iç mekan Street View görüntüleri kullanarak müşterileri işletmenize davet edin.

Müşteriler İnternet’te Sizi Aradığında Orada Olun

İşler bekletmeye gelmez. Müşterilerin sizinle temasa geçebilmesi için işletmeniz hakkındaki doğru bilgileri Google Arama'ya, Google Haritalar'a ve Google+'ya koymak üzere bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN

360@eskisehirreklam.com
0222 233 25 65
0542 311 63 84

Son Haberler
Kahramanlar etkinliklerle anılıyor
TÜRKAN 3. Dönem de güven tazeledi
Yıllara meydan okuyan güvenlik sistemleri için 3 önemli kriter
Anadolu Üniversitesi, 15 Temmuz demokrasi şehitlerini ve gazilerini unutmadı
AHŞABIN SUKUNETİ SERGİSİ AÇILDI
Temmuz ayında her hafta sonu farklı bir masal tiyatrosu
TATİLDE VERİLERİNİZİ SAĞLAMA ALACAK 5 ÖNERİ
Torrent sitelerinden Kore dizi ve filmleri indirenler dikkat
ORKÖY Dairesi Başkanı Eskişehir’de İncelemelerde Bulundu
“Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi” Ödül Töreni